Not a member yet?

Current Members

Individual Members

Patron Level
Brooks Gunsul
Jeremy Mucha

Sustaining Level
Amy Winterowd
Anthony Belluschi
Sally Painter
Solvei Neiger
Steve Neiger
Steve and Kathleen Poland

Supporter Level
Andrew Burke
Erik Funke
Jane Jarrett
Mark Ramsby
Richard E. Meade
Roderick and Amanda Ashley
Ron and Nancy Gronowski
Thomas Whittaker
Will Bruder

Friends Level
Alan Costic
Alice Wiewel
Carl Vance
David Hamilton
Gary Reddick
James E. and Martha Andrews
Jeanne Giordano
Jeff Schnabel
Joachim and Elizabeth Grube
John T. Mayer
John Medvec
Jon Schleuning
Kathleen Stephenson-Kuhn
Luke Arehart
Mary Chomenko Hinckley
Rachel Taylor Brown
Richard Brown
Rudolph Barton

Basic Level
Abby Dacey
Agustin Enriquez
Anne Monnier
Ashley Koger
Bill Hart
Bob Evanson
Brannon Lobdell
Brian Annand
Brook Wyntergreen
Brooke Best
Caroline Fenn
Christina Bloom
Craig Miller
Crystal Sanderson
C. Andrew Gibson
Deb Meihoff
Debbie Rogers
Don Hynes
Don Stastny
Ed Carpenter
Elaine Paul
Elizabeth Anderson
Eric McDonnell
Harley Cowan
James Meyer
Janice Westcott
Jeff Yrazabal
Jenny Young
Jill Sherman
John Maternoski
Jonah Cohen
Jonathan Konkol
Josh Richards
Kaarin Knudson
Kent Duffy
Kirsten Sandberg
Kyle Warren
L. Rudolf Barton
Lee Kilbourn
Linda Bunza
Marisa Swenson
Mark Peckover
Melody Emerick
Michael Etzel
Michael Riscica
Michael Thrailkill
Monica Monaghan-Milstein
Nancy Cheng
Nathan Sasaki
Nicole Weinstock
Norman Dowty
Peter van der Meulen
Richard Ramer
Rick Potestio
Robert Matteson
Stan Chesshir
Stefanie Becker
Tom Becic
Tomas Ancona
Wilson Smith III
Zeljka Carol Kekez

Student & Intern Level
Jessica Glaeser
Maya Krolikowski
Quinn McCallum-Law

Members participating in the
Architects in Schools program
can be found here.

 

Corporate Members

Partner Level

 

Principal Level
Bora Architects
Gerding Edlen
Interface Engineering
McCarthy Building Companies, Inc.
PosterGarden
Säzän Group
Yost Grube Hall Architecture

Entrepreneur Level
Affiliated Engineers, Inc.
Andersen Construction Company
Apex Real Estate Partners
Bassetti Architects
Catena Consulting Engineers
DeaMor Associates, Inc.
Deschutes Investment Consulting
Design Museum Portland
DLR Group
EC Co.
FFA Architecture + Interiors
Fortis Construction Inc.
GBD Architects
General Sheet Metal
Gensler
Glumac
Hacker Architects
Hennebery Eddy Architects
Hoffman Construction Company
Holst Architecture
JE Dunn
JH Kelly
Mahlum
Mayer/Reed
Melvin Mark Company
Merryman Barnes Architects
Mortenson Construction
OEG, Inc.
Otak
PAE Consulting Engineers
PLACE
R&H Construction
Schommer & Sons
Scott|Edwards Architecture
Stantec
Studio Petretti Architecture
Turner Construction Company
Vacasa
Western Partitions, Inc.

Basic Level
Ancona + Associates
Carleton Hart Architecture
Cherry City Electric
Clark/Kjos Architects
CRC Facilities Planning LLC
Dangermond Keane Architecture
Equilibrium Engineers LLC
Froelich Engineers, Inc.
Geffen Mesher & Co.
Heritage Bank
Hyphn
IMEG
Kelly Perso Design
Knot
LEVER Architecture
Mazzetti & Associates
Minimize LLC
Mutual Materials
Opsis Architecture
Perkins & Co.
Perlo Construction
Portland Internetworks
Rider Levett Bucknall
Rowell Brokaw Architects
TVA Architects, Inc.
Valar Consulting Engineers

Associate Level
Allied Works Architecture
Brian C. Jackson, Architect
Emerick Architects
EverLife Home
Grummel Engineering
Harper Houf Peterson Righellis Inc.
JLD Construction Consulting
McCoy Millwork
McKinstry
Miller Consulting Engineers
P&C Construction
Samata Consulting Engineers
Susan Emmons Studio
The Felt Hat
Truebeck Construction
William Wilson Architects